Bulunduğunuz SayfaGiriş ► Neden?


Çalışmaya başlamak için tıklayınız.

Antrenman İçin Önerilerimiz


Bir konu kitaptan; bir konu antrenman

Overcall'lar ve Kompetitif konuşmalar konuları birbirine bağlıdır. Sonraki konular, önceki konuları bilmeyi gerektiriyor. İlerleyen konularda doğru çıkarımlar yapabilmek için, önceki konulardaki örnekleri yaparak, negatif çıkarımlar yapabilmeyi öğrenmiş olmanız gerekiyor. Yani, "ortak ... dediğine göre ..." veya "ortak ... demediğine/yapmadığına göre ..." ya da "... olsaydı, ortak ... derdi." gibi pzitif ve negatif çıkarımlar yapmayı öğrenmek gerekiyor.


Bunu en iyi, kitaptan bir bölüm çalıştıktan sonra, aynı bölümü interaktif antrenman sitesinden çalışarak alışkanlık haline getirebilirsiniz.


Programın Çalışması İçin Gereken

İnternet tarayıcısı olarak bilgisayarınızda, Internet Explorer 8 ve üzeri veya Google Chrome veya Fire Fox yüklü olması gerekir. Bilgisayarınızdaki tarayıcınızın programı çalıştırmak için uygun olup olmadığını ve uygun değilse ücretsiz olan bu tarayıcıları nasıl edineceğinizi, burayı tıklayıp verilen bilgileri takip ederek kolayca ve 5-10 dakika içinde tamamlayabilirsiniz.


Programa Giriş

Şifrenizi sadece bir kere ve ilk girişte gerekirse kullanacaksınız. Daha sonra biz sizi, siteye her girişinizde tanıyacağız ve şifreye ihtiyacınız olmayacak.


Eğer bilgisayarınızı değiştirirseniz veya sisteminizde bir değişiklik yaparsanız, programa giriş yapabilmek için, kullanıcı adınız ve şifrenize ihtiyacınız olacak.


Programı Nasıl Kullanacaksınız?

Programın nasıl kullanılacağını öncelikle inceleyiniz. İncelemek için tıklanız.


Sıkça sorulan soruları inceleyerek, sıkıntıya düşebileceğiniz bazı konuların sebepleri ve çözümlerini inceleyebilirsiniz.


Hamleleriniz Kayıt Ediliyor

Programı kullanırken yaptığınız hamleler kayıt ediliyor. Bu sayede, sitedeki 1400 elden hangilerini tamamladığınız, en son nerede kaldığınız belirleniyor. Programdan çıkarken endişe etmeyiniz. Bir sonraki girişinizde, kaldığınız yerden devam etmeniz, otomatik olarak sağlanır.


Önemli Ellerinizi Kaydedebilirsiniz.

Beğendiğiniz ve yarım kalan elleri, daha sonra tekrar tekrar incelemek üzere kaydedebilirsiniz. İstediğiniz zaman bu elleri tekrar çağırabilirsiniz.


Programı sizden başka biri kullanacak olursa, bu bilgiler diğer kişinin hamleleri ile karışır. Kaldığınız yere geri dönmeniz ve kaydettiğiniz ellere ulaşmanız mümkün olmaz.


El No ve Outline

El no veya outline'dan konu değişimlerini takip edebilirsiniz.


Öncelikle kitaptan konuyu çalışınız. Kitabınız yoksa, "Konuyu Çalış" butonunu tıklayarak konunun özetini okuyabilirsiniz. Daha sonra antrenman ellerine başlayınız. Eğer konuya çok yabancı olduğunuzu hissederseniz, geri dönünüz ve konuyu tekrar çalışınız.


Antrenman Ellerini Bitirince

Bütün çalışma ellerini bitirdikten sonra başa dönünüz ve bir kere daha bütün elleri tekrar çalışınız. İlk çalışmanızda zor elleri görmüş ve konuların geneline hakim olmak, size ciddi bir ilerleme kazandırmış olacağından, pekiştirme sağlanacaktır.


Yeni Antrenman Elleri

Zaman zaman sisteme, "bu el mutlaka çalışılmalı" dediğimiz yeni antrenman elleri ekleyebiliriz. Bu durum size, email aracılığıyla bildirilir. Ayrıca yeni eller, "tamamlanMAmış" olarak kullanıcı veri tabanınıza eklenir. Tamamlanmamış ellerinizi çağırdığınızda, yeni eklenen elleri çalışma imkanınız olur.


Öneri, Görüş ve Eleştirileriniz

Her konuda öneri, görüş ve eleştirilerinizi bize bildirebilirsiniz. Lütfen bunu ihmal etmeyiniz. Kendimizi geliştirebilmemiz ve size daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için, buna ihtiyacımız olacak. Kayda değer bilgi ileten üyelerimizin görüşlerini kullandığımız anda, üyeliklerini böyle faydalı bilgi yolladıkları her sefer için 1 ay uzatıyoruz.


Not Çıkarınız

Aşağıdaki konularda küçük notlar oluşturunuz. Notlarınızı turnuvalardan önce ortağınızla birlikte gözden geçirip hatırlayınız:

  1. Zayıf-2'lere, preemptiflere ve artifisiyel konuşmalara karşı defansınız,
  2. Cevapçı konuştuğunda zonda ve zonsuz duruma, davet konuşmalarına göre değişen advance'ler,
  3. Rakibin artifisiyel konuşmalarına attığımız konturlardan unutabileceğinizi düşündükleriniz.