Bulunduğunuz SayfaEvde Öğren Giriş ► Kurallar

1
headphones
Mikrofonlu Kulaklığını Tak2
messenger
Konuşma programına Gir3
bbo logo
      BBO'ya GelÇalışmalarımızın Başarısı İçin Kurallarımız

Bir çalışma ve hedef olduğunda ve hele hele söz konusu olan, 2 veya daha fazla kişinin grup halinde çalışması ise, çalışmaların geleceğinin bir dizi kurallarla iyileştirilmesi gerekir. Kurallarla düzenlenen ortamda, çalışmalar daha olumlu bir ortamda ve daha başarılı gerçekleşir.


Çalışmalarımızın düzeni ve başarısını engelleyecek durumları ve kabul edilmeyecek davranışları şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. Çalışmaları yeterince ciddiye almamak, önemsememek, ev ödevlerini yapmamak.
 2. Sürekli aynı şekilde ve yöntemi kullanarak kötü sonuç elde etmek, hatadan öğrenmemek.
 3. Yaptığı bariz hatalar için, görmemiş olmak, yorgun olmak, misclick gibi mazaret bildirmek.
 4. Düşünmeden ani hamleler yapmak.
 5. Ortaklık anlaşmalarında belirtilenden, bir ortaklık anlaşması yoksa, kabul edilebilirden daha az onör puanları ile konuşmak ve bunu bir maharet olarak değerlendirmek.
 6. Anlaşmalara bilinçli olarak ve sıkça aykırı davranmak.
 7. Standart oyun ve deklarasyona yanaşmamak.
 8. Deklarasyondan, ataktan ve oyundan doğru çıkarımlarda bulunamamak.
 9. Ortağın anlamayacağı, doğru çıkarımlar yapması açıkça beklenmeyen, sadece kendisi için çok anlaşılır ve doğru sayılacak hamleler yapmak.
 10. Deklarasyonun gidişatına uygun, el değerlemelerinde sıkça hata yapmak ve sonucunda fazla veya az konuşmak, yeterli kompetisyon yapmamak.

Disiplin Kurallarımız

 1. Her ne kadar oyuncu, çalışma erteleyebilecekse de, verimlilik açısından ertelemelerin bir ay içinde anlaşılır bir miktarı geçmemesi gerekmektedir. Bir ay içinde yapılacak 12 çalışmadan, 2'den fazla erteleme yapıldığında, ek çalışma ile fazla erteleme telafi edilecektir. Örnek: O ayki çalışmalardan 3.üncüyü ertelediğinizde o hafta en az bir ilave çalışma konularak iptal edilen çalışma sayısı 2'yi geçirilmeyecektir. Bir ayda en az 10 çalışma yapılacaktır.