Bulunduğunuz SayfaEvde Öğren Giriş ► Hedef

1
headphones
Mikrofonlu Kulaklığını Tak2
messenger
Konuşma programına Gir3
bbo logo
      BBO'ya GelAmacımız, Hedefimiz

Hedefimiz, bir üst seviyeye çıkmanızı sağlamaktır. Bunun için el sayısı veya süreye bağlı olarak bir teklifte bulunmuyoruz. Bir kapsam çerçevesinde, konuları kavramanızı sağlamak hedefimizdir. Süre ve el sınırı yok. Amaç, konunun kavranmasıdır. Konuları listelemek ve bir yol haritası oluşturmak için, yine de bir program yaptık. Bu program, konuların sırasını, çalışmanın kapsamını ve tahmini süreyi belirlemek içindir. Bu sayede işlerinizi ve çalışma zamanlarını ayarlayabilirsiniz.


Bir kere daha tekrar ediyorum, "Hedefimiz konunun kavranmasıdır. El sayısı ve süre ile sınırlı değiliz."


Çalışmalarımız, sadece şablonları açıklamak ve sizin kavramanızı beklemek şeklinde olmayacaktır. Neyin, neden olduğunu anlatarak kavramanızı sağlamaya çalışacağız. Bu sitedeki yazılarda, durmadan, temel bilgi dediğimiz de budur. Şablon ezberleyerek temel bilgi kavranamaz. Bir şeyin nedenini ve nasılını bilmek, temelin kuvvetli olması anlamına gelir. Ancak bu şekilde, sonrasını kendiniz üretebilirsiniz.


Tahminimize göre sizin amacınız

Kazanmak için, iyi çiftlerden oluşan bir takımda oynamak isteyeceksiniz. Daha doğrusu, buna mecbursunuz. Ne yaparsanız yapın, eninde sonunda bir ortakla oynamak zorundasınız. İyi bir takıma sizi kabul etmeleri için, ortağınızın iyi bir oyuncu olması gerekir. Bu da yetmez. İyi bir oyuncunun sizinle oynamayı kabul etmesi için, sizin iyi bir oyuncu olmanız gerekir ki, iyi bir ortaklık olduğunuz için sizi takıma alsınlar. Peki ama, iyi bir oyuncu olmak için neler yapmanız gerekiyor? İşte bu da benim hedefim.


Eğer amacınız bu ise, benim hedefimle sizinkini birleştirerek, iyi oyuncu olma sonucuna ulaşabiliriz. Bunun için detayları okumaya başlayabilirsiniz. Programı dikkatlice incelemenizi öneririm.


Gördüğünüz gibi, iyi bir ortakla ve iyi bir takımda oynamak tamamen size bağlıdır. Eğer yarışmacı olarak oynamaya devam etmek istiyorsanız, iyi bir oyuncu olmak için çalışmalara başlamanız gerekiyor. Bu bir süreç işidir. Ne kadar erken başlarsanız, o kadar önce hedefinize ulaşırsınız.


İyi bir oyuncu olmak için, bir çok konuda iyi olmanız gerekiyorsa da, ben size olmazsa olmazı hemen söyleyeyim: Kart oyununda çok iyi olmayan bir oyuncu, asla iyi bir oyuncu olamaz. Herkes deklarasyon konusunda çok iyi olabilir. Konuşmaları çalışır, ezberler ve iş biter. Kart oyununda yeterince başarılı olmayan, ancak buna karşılık çok iyi sistem bilgisine sahip olan oyuncuları, edebi çalışma yapanlara benzetiyorum. Büyük bir edebi eser ortaya koyabilirsiniz, ama hepsi o kadar. Sizden beklenen ise, bu kadar değildir. Bir oyuncu ne kadar iyi kart oyunu oynuyorsa, o kadar iyi oyuncu olarak kabul edilir. Kontratları düzgün oynayan bir oyuncu, ortağına güven verir. Kritik kontratları iyi oynayan oyuncular, çok iyi oyuncularla ortaklık kurabilir. Buradan anlayacağınız üzere, iyi bir oyuncu olabilmek ve iyi bir ortak bulabilmek için, çok iyi kart oyuncusu olmanız birinci şarttır.


Aynı şey defans ve kompetitif konuşmalar için de geçerlidir. Sonuç olarak, iyi bir oyuncu olmak için, kart oyunu, defans ve kompetitif konuşmalara ağırlık vermeniz gerekmektedir. Başlangıç programınızın bu olmasını öneririm.


Eğer programı yapmayı bana bırakırsanız, serbest sekansın kısa bir süre içinde üzerinden geçip, kart oyunu ve defansa odaklanacağız. Deklarasyon için kompetitif konuşmaları detaylandıracağız. Üzerinde çalıştığımız her elde deklarasyonla başlayacağımız için konuşma çalışmalarını bununla sınırlı tutacağız.


Bunlardan çok farklı amaçlarınız varsa ve üzerinde benimle tartışmak isterseniz iletişim kurunuz.


Nasıl Kazanılır? konulu yazımı okumanızı öneriyorum.