Bulunduğunuz Sayfa ► Program
Kapsam ve Program

Yukarıdaki sarı linklerden istediğiniz konu için çalışma programlarını oyuncu seviyelerine göre gruplanmış olarak, konu başlıkları, kapsam ve ücret olarak inceleyebilirsiniz.


Sizin hangi konulara ihtiyacınız olduğunu çalışmaya karar vermenizin hem başında size özgü bir çalışma programı oluşturmak için BBO'da 1-2 saat sürecek bir testten sonra tespit edeceğiz.


Çalışmalarımızı, üst düzey yeni başlayanı orta düzeye, orta düzeyi ileri düzeye ve ileri düzeyi expert düzeyine yükseltmek üzere üç ayrı seviye için programladım. Briç öğrenmeye başlamak isteyenler, ACBL yöntemleriyle 3-4 ay içinde yardıma ihtiyaç olmaksızın briç oynayacak düzeye ulaşabilirler.


Çalışmalarımızda izleyeceğimiz yöntem: bir konu, konunun temel ve teknik olarak 15 dakikada sözlü izahı ve sonrasında konunun zorluğuna bağlı olarak 5-15 örnek el üzerinde çalışma şeklinde olacaktır. Yöntemin detayı için burayı tıklayınız.


Deklarasyon, kart oyunu ve defans çalışmaları olmak üzere 3 ana safhada düşünebileceğimiz kapsam, kendi içinde konulara ayrılmıştır. İstediğiniz konuları tek tek çalışabileceğimiz gibi, konulardan istediğiniz kombinleri oluşturabilirsiniz. İsterseniz amacınızı tarif eder ve programı oluşturmayı bana bırakırsınız.


Çalışmalarımızda, dilerseniz benim hazırladığım bir deklarasyon sistemini, dilerseniz sizin tercihlerinize göre bir sistemi, oynayabiliriz.


Deklarasyon, kart oyunu ve defans konularının her biri, haftada 12-15 saatlik bir çalışmayla 3 ay sürecektir. 3 konuyu da çalışmak istediğinizde toplam çalışma süresi 8-9 ay olacaktır.


Amacımız konuyu nedeni ve nasılı ile kavramanızı sağlamaktır. El sayısı ve süre sınırlamamız olmayacaktır. Bu nedenle kapsamın ve programın doğru olarak belirlenmesi önemlidir.


Bu bölümden önce okumanızı önerdiğimiz sayfalar: