Rakipler oyun açtıktan sonra overcall yapan tarafın konuşmalarını kapsar.


Sistemimizi Overcall'lar ve Kompetitif Konuşmalar Sistemi (OKS) olarak adlandırdık. Bu sistemin brice yaklaşımınızı değiştireceğini düşünüyoruz. Briç kitaplarımızın "Sistemler" dizisinde yer almaktadır ve beşinci kitaptır.

Öncelikle bütün overcall konuları tek tek ele alınmıştır. Çünkü, kompetitif konuşmalar bir overcall veya balancingle başlar. Bu bölümlerlerde stilimizi oluşturup, kompetitif konuşmalara hazırlanmayı gerçekleştiriyoruz.


Balancing ve kompetitif balancing bölümlerinde, overcall yapmaya uygun olmayan ellerimizle, rakipler düşük bir seviyede kaldıklarında, yarışmaya giriş kanalımızın sonuncusunu oluşturuyoruz.


Kompetitif konturlar ve konuşmalar bölümleri ile sistemimizi baştan sona bir uyumluluk içinde oluşturmuş oluyoruz.


Yaklaşımlar bölümünde ele aldığımız konular, başlı başına bir konu olmayıp, kitapta yer alan ve detaylı ve sistematik bir şekilde açıklanmaya ihtiyaç duyan briç olgularını içeriyor.


Bu kitabın, brice bugüne kadar olan yaklaşımınızı değiştireceğini düşünüyoruz.


Serbest sekans bir sistemde, konuşmalar sekans sekans yazılı hale getirilebilirken, kompetitif konuşmalarda bunu yapmak imkansızdır. Bu nedenle, böyle bir kitapta örnek sayısını artırma gerekliliği vardır. Kitapta 1000 civarı örnek el, konuşma bulacaksınız. Eğer daha fazlasını isterseniz ki; gerçekten kompetitif konuşmalarda başarılı olmayı amaçlıyorsanız, daha fazla örnek el görmek isteyeceksiniz. İşte bu ihtiyaç için, overcall'lar ve kompetitif konuşmalar için hazırladığımız, interaktif olarak çalışan antrenman sitesini incelemelisiniz. Antrenman sitesinde, kitaptaki 1000 örnekten farklı olarak, 1400 örnek yer almaktadır ve interaktif olarak çalışmaktadır. Siteye üyelik ücretlidir. Ancak, kitap alırken üye olursanız, indirim yapılmaktadır.