Temel briç konularını öğrenme kısmını bitirip, artık ileri düzey düzenlemelerle briç oynama niyetinde olanlar için bir sistem kitabıdır.


Sistem kitabımız, Two Over One (2/1) adıyla bilinen 5’li Majör Sistemleri’nin en gelişmişidir. Sistemimize Two Over One Turk (TOOT) adını verdik.


Konuşmaların sekans sekans yazılı hale getirildiği, örnekler ve testlerle desteklendiği, ilave edilen her düzenlemenin arkasındaki temel düşüncelerin detayı ile anlatıldığı, bildiğimiz kadarıyla, dünya üzerindeki tek örneğidir.


Sistemde modernizasyon için, her iyi briç oyuncusunun bilmesi gereken 52 konvansiyon, sistem içine yerleştirilmiştir. Bu konvansiyonlar, başka yerde bulabileceğiniz gibi özet, tanıtım gibi değil, tüm detayıyla açıklanmıştır. Ayrıca, konvansiyonel açış konuşmaları ayrı bölümler halinde ele alındığından, bu 52 konvansiyona dahil değildir.


Yaklaşımlarla, briç olguları temel mantığı ile anlatılmıştır. Esasında, her iyi briç oyuncusunun sıkça telaffuz ettiği; ancak, temel mantığını çok iyi bilmediği bu yaklaşımlar; arkasında yatan mantığıyla, detayıyla ve örneklerle açıklanmıştır. Sistem kitabımızda 26 briç yaklaşımı detaylandırılmıştır.


Bir sistem kitabı olmasına rağmen, önemli olduğunu düşündüğümüzden, kompetitif konuşmalara oldukça geniş yer verilmiştir.