Kart oyununun temeli olan tekniklerin yer aldığı bu kitabımız, deklarasyon aşamasının bitmesini takiben, defansın atak etmesinden sonra, deklaranın belirlenen kadar löveyi alabilmek için başvuracağı temel kart oyunu yöntemlerini içermektedir.


Deklaran olarak oyun planınızı nasıl yapacağınız, oyun planınızı adım adım nasıl uygulayacağınız anlatılmaktadır. Kontratınızı gerçekleştirmek için yeterince löveniz yoksa, eksik lövelerinizi sağlamak için uygulayacağınız teknikler, onörleri büyütmek, uzun renkleri sağlamak, empas, çakmak ve kaçmak gibi kart oyunu teknikleri ayrı bölümler halinde anlatılmıştır. Ayrıca tehlikeli olan rakibe dikkat etmek ve antreleri kullanma bilgileri verilmiştir. Her bölümde 4-6 civarı örnek el löve löve oynanarak sunulmaktadır. 16 adet koz ve 16 adet NT kontratı löve löve oynanarak anlatılmıştır. Bir bölüm olarak uzun rengin, koz renginin ve kısa renklerin nasıl oynanacağı anlatılmıştır. Kitapta deklarasyon ve defans bilgileri hatırlatıcı içerikli olarak yer almaktadır.


Her bölümde konunun kapsamı, detay açıklamalar ve örnek eller verilmektedir. Konular ele alınırken, öncelikle her açıklama bir kaç örnekle izah edilerek pekiştirilmeye çalışılmıştır. Daha sonra da aynı konu ile ilgili size sorular sorulmuştur. Sorulara çözüm bulurken pekiştirerek öğrenmek, problemlere çözüm geliştirirken kalıcı öğrenmeyi sağlamak amaçlanmıştır.